ישי ניב עריכת דין
פייסבוק - ישי ניב עריכת דין
ישי ניב עריכת דין - 04-6222567
תחומי פעילות

משפט פלילי

קו

 

עו"ד פלילי ישי ניב עוסק בתחום הפלילי מאז שנת 1998, תחילה במסגרת טרום התמחות במחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה, לאחר מכן התמחות בפרקליטות מחוז ירושלים, ומאז קבלת הרישיון לעריכת דין בשנת 2001 ועד היום כסנגור.

 

משרדינו עוסק במתן ייצוג בתיקים פליליים במגוון תחומים גדול, בבית משפט השלום, בבית המשפט המחוזי וכן בערעורים ועררים בבית המשפט העליון. המשרד מייצג הן בגירים והן קטינים. משרדינו עוסק גם בייצוג לקוחות בבית דין צבאי, בהליכים פליליים צבאיים. עו"ד ניב מייצג לקוחות החל משלבי החקירה, בדיוני מעצר ימים ומעצר עד לתום ההליכים, ובתיקים פליליים שונים, עד למתן הכרעת הדין וגזר הדין, במקרה של הרשעה.

 

חקירה ומעצר

ייצוג הלקוח מתחיל כבר משלב החקירה המשטרתית, שם זכאי הלקוח אותו אנו מייצגים לייעוץ משפטי מלא בטרם ימסור את גרסתו (או שישמור על זכות השתיקה). שלב זה הינו חשוב מאד, ולגרסה שתימסר למשטרה השפעה רבה מאד על התנהלות החקירה ועל סיכויי ההרשעה בעתיד. חשובה גם הדרך בה יתמודד הלקוח עם תרגילי חקירה שמופעלים נגדו. לשלב זה מתלווה בדרך כלל גם קושי נפשי, של הלקוח ובני משפחתו, אשר מקורו במידה רבה בחוסר הבנה של המשפט הפלילי ובחוסר הוודאות שבאותו שלב. אנו נמצא שם כדי להסביר ללקוח ולבני משפחתו את המצב המשפטי לאשורו, ויחד עמו נגיע להחלטה הטובה ביותר עבורו.

 

בשלבי מעצר הימים מטרתו של ייצוג איכותי הינה לקצר עד כמה שאפשר את תקופת המעצר, אולם בה בעת לגרום לכך שחקירת המשטרה תהיה לא רק יעילה אלה תשרת את האינטרסים של הלקוח. להשאלות שישאלו על ידי עו"ד פלילי ראוי במהלך דיוני המעצר, תשובות נציג המשטרה, ודברי הסנגור (עו"ד פלילי) בסיכומים השפעה רבה על מהלך החקירה (השפעה לגיטימית, כמובן).

 

מעצר עד תום ההליכים

בחלק מהמקרים, כאשר המדינה סבורה שיש ברשותה די ראיות להעמיד אדם לדין, מוגשת יחד עם כתב האישום בקשה למעצר עד תום ההליכים. בשלב זה הסתיימה חקירת המשטרה. על כן המטרה היחידה של ייצוג טוב ואיכותי הינה שחרורו של הלקוח ממעצרו.

 

על עורך דין פלילי ראוי מוטלת המשימה לשכנע את בית המשפט, במקרים המתאימים, שאין ראיות לכאורה נגד הלקוח, או שקיים כרסום באיכות חומר הראיות. ומקום בו קיימות ראיות לכאורה, המטרה היא לשכנע את בית המשפט בכך שאין הצדקה משפטית להחזיק את הלקוח במעצר עד לסיום משפטו, וניתן לשחררו בחלופת מעצר מתאימה. עו"ד טוב ישכנע את בית המשפט גם במקרים גבוליים, שניתן לשחרר את הלקוח, ויכין מבעוד מועד חלופת מעצר מתאימה.

 

משפט פלילי

דומה שאין צורך להכביר מילים על חשיבותו של ייצוג טוב ואיכותי בשלב הדיון בתיק פלילי. כאן יוכרע גורלו של הלקוח – אשם או לא אשם, ואם ימצא אשם – מה יהיה עונשו. אחד היסודות המרכזיים בפרק זה של ההליך הפלילי הוא חקירתם הנגדית של עדי התביעה. בחקירה הנגדית באה לביטוי יכולתו של עו"ד פלילי. חקירה נגדית מוצלחת יכולה לערער את אמינותו של עד תביעה ולחשוף נתונים וראיות חדשות אשר יכולים להועיל ללקוח. אופן התנהלותה של החקירה הנגדית מותיר רושם עז על בית המשפט. תפקידו של עו"ד פלילי אינו מתמצא בחקירת עדי התביעה. פרשת ההגנה אינה חשובה פחות מפרשת התביעה, ועל עורך הדין לבדוק אם ישנם עדי הגנה אשר עדותם יכולה לסייע ללקוח, ולעשות ככל שניתן כדי שהללו יתייצבו למתן עדות.

 

העונש במשפט הפלילי

ההליך הפלילי הבסיסי מסתיים בדיון על העונש, במידה והלקוח הורשע בכל העבירות בהן הואשם או בחלקן. עו"ד פלילי מתמודד מול תביעה אשר ביסוד הדברים עוינת את הלקוח, ומנסה לשכנע את בית המשפט לגזור עליו עונש חמור. בשלב זה תפקידו של הסניגור לגרום לכך שהלקוח יקבל את העונש הקל ביותר שניתן בנסיבות הענין. לשם כך עליו להציג לבית המשפט פסקי דין קודמים (תקדימים), וכן להביא ראיות לעונש במידת הצורך.

 

הסדר טיעון

תפקיד חשוב לא פחות ולעתים אף יותר של עורך דין פלילי מנוסה וראוי הוא לנהל משא ומתן עם התביעה. במסגרת משא ומתן כזה, ובמידה והוא מנוהל בצורה חכמה, ובשלב המתאים, ניתן להגיע להישגים משמעותיים ביותר. ניתן לתקן את כתב האישום ולגרום למחיקת עבירות שונות, ואף למחיקת כתב האישום בכללותו. וניתן להגיע להסכמות בעניין העונש שיקבל הלקוח.

 

ניהול משא ומתן אשר יביא לתוצאות הרצויות הוא ענין מורכב וחשוב שיעשה באמצעות עורך דין מנוסה ומיומן.

 

ישי ניב - עורך דין     |    רח‘ הלל יפה 15, חדרה 3820326     |     טלפון. 04-6222567     |  מייל. office@yn-law.co.il 

אודות הנגישות

הפעל נגישות

בניית אתרים